DiscoverТик Так и Зорка
Тик Так и Зорка
Claim Ownership

Тик Так и Зорка

Author: Тик Так и Зорка

Subscribed: 36Played: 918
Share

Description

Тик Так и Зорка водат утринска програма на Радио 2. Се она што го пропушти на радио, сега може да го слушаш и како подкаст, кога сакаш и каде сакаш.
682 Episodes
Reverse
Денес бевме сведоци на еден емотивен крај. Се збогуваме со Зорка!
Последен Понеделник во Април со Тик Так и Зорка. На интернационалниот ден на патентот, се потсетивме на неговата важност и примена, како и поинаквите називи за истиот. Што може да се научи од количките во супермаркетите и дали татко и на Бринти е родум од кај нас? Се што пропуштивте утринава, преслушајте овде
Мал времеплов назад во детството ова утро кај Тик Так и Зорка. Освен што ги преслушавме најубавите детски песнички, се навративме на споменарите и лексиконите, а се потсетивме и како се играа најзабавните игри од детството. Што пропуштивте утринава, преслушајте овде
Што им фали на нашите временски прогнози? Тик Так и Зорка ви откриваат каква свекрва имате или каква свекрва ќе станете според хороскопскиот знак! И најновите португалски згоди и незгоди, ова утро! Ако пропуштивте, преслушајте овде.
Понеделник со тема - работното место. Колку е важно каква облека носите на работа, во однос на продуктивноста? Колку реално афери има во големите фирми? Дали би почнале се од почеток? Како ќе пресметаш колку години има октоподот? Се што пропуштивте ова утро со Тик Так и Зорка, преслушајте овде
Среќна Среда и Тик Так и Зорка и најпопуларните бабини деветини за бременоста. Едно од нај филозофските прашања се постави утринава, дали знаете дека животот е бесплатен, а само луѓето плаќаат за него? Која е историјата на играта "не лути се човече" и најважно како станала толку популарна? Кој ја свртил играта Тетрис? Се што пропуштивте утринава, преслушајте овде
Чудесен Вторник со Тик Так и Зорка: знаевте ли дека најголемиот сериски убиец потекнува од Балканот? И колку навистина има моќ песната да лекува? Ја знаете ли историјата на чадорот? Или кој е најпознатиот чадор? Се што пропушти ова утро преслуашај овде
Нова работна недела, Тик Так и Зорка на радио со приказна за мистериозната шума во Полска, денот на перењето и уметноста и начините на кој што можеш да го одбележиш денешниот ден. Што пропуштивте утринава? Паааа многу позитивна енергија и смеење. Преслушајте овде
Ретро Петок во секоја смисла на зборот. Инспирирани од гласот на Тик Так кој го добил како резултат од јадење сладолед и спиење со гол газ, Јане Задрогаз и Зорка пред 13 години, почнаа да се вадат од нафталин и архива некој ретро парчиња од Тик Так и Зорка и нивните поранешни радио водителски кариери. Како звучат? Ако пропушти, преслушај овде
Денес шетавме Македонски села!
Денес Тик Так и Зорка дадоа идеа како да се модернизираат политичките митинзи!
Тик Так и Зорка денес ви ги претставија 10те најниско рангирани македонски традиционални јадења. Дали ќе успее Тик Так да ги прочита вулканите во Исланд како утринска мозочна гимнастика? Која книга ќе ја добие Зорка наскоро за подарок? Што прпопуштивте, преслушајте овде
28 Март 2024

28 Март 2024

2024-03-2825:06

Тик Так и Зорка ова утро и го честитаа роденденот на Лејди Гага, со желба, следната година на време да им ја испрати поканата. Кои бабини деветини ви се познати? Како еден дечко од Тексас го решава политичкото незадоволство во САД? Што пропуштивте утринава, преслушајте овде
Колку се слични сите јазици во светот? Што кажува за тебе адресата на која живееш? Што пропушти утринава, сумирано во 30 минути!
Денес дадовме одговор на едно многу интересно прашање: Зошто бебешката облека има џепови? Ќе се изненадите и од фактот дека во комшии има академија за овчари, а и колкав е одзивот за истата. Што кога желбите на слушателите ќе ни дадат поттик да направиме нешто поинакво? Што пропуштивте утринава, преслушајте овдеДенес дадовме одговор на едно многу интересно прашање: Зошто бебешката облека има џепови? Ќе се изненадите и од фактот дека во комшии има академија за овчари, а и колкав е одзивот за и...
Дали има поврзаност бројот на чевли и должината на животниот век? Кој и зошто и прави натални карти за Кејт? И кој е совршениот рецепт за одмор од соништата? Се што пропуштивте ова утро, преслушајте овде
Ова утро се потсетивме на фиксните телефони, нивната намена, упатство за употреба и бон тонот за разговор. Дали знаевте дека футролата за мобилен телефон е измислена во Македонија? И зошто жените живеат подолго од мажите? Се што пропуштивте ова утро, преслушајте овде
Ова утро, Зорка се жали дека машината за алишта и се однесува како тинејџер. Тик Так учи да зборува кинески, а Зорка го објасни најчудниот тоалет досега. Колку пати во текот на денот погледнуваме во телефонот? Што пропуштивте утринава, преслушајте овде
Среќна среда!
Стартувавме со топ 5те најчесто посакувани желби за старт на добро утро. Тик Так и Зорка денес си гледаа на кафе, а и ја предвидоа иднината на слушател под шифра Пилето. Кои реченици можеш да ги кажеш за време на земјотрес и водење љубов? Што пропуштивте утринава преслушајте овде
loading
Comments 
loading