Claim Ownership

Author:

Subscribed: 0Played: 0
Share

Description

 Episodes
Reverse
Horoskopi Mujor Korrik 2021 marrëveshje pa qenë fort të bindur për të. Duhet sërish pak vëmendje me paratë. Nëse punoni me ortakë apo bashkëpunëtorë, ose nëse jeni në pritje të rinovimit të një kontrate, do të përballeni me diskutime të ashpra. Mirëpritni këshilla nga njer r nga puna, por është koha të kujdeseni për veten dhe nëse keni fëmijël, të kaloni më shumë kohë me to. I ke munguar atyre!h. Eklipsi i hënës (hënë e plotë) më 19 nëntor në Demi rrit popullaritetin tuaj si larg ashtu edhe të gjerë. Me Horoskopi Mujorkëtë seri të re eklipsi që aktivizon shtëpinë tuaj të 11-të bashkëpunuese deri në tetor 2023, njerëzit horoskopi korrik me të cilët lidheni afër fundit të këtij viti, veçanërisht në internet, mund t'ju fusin në qarqe të reja shoqërore, duke ju prezantuar me pikat e nxehta kulturore dhe jashtëshkolloret që ringjallin joie de vivreLeo30/12/20Imazh nga mbg krijuesBëni një horoskopi mujor korrik 2021 dyshe! Partneritetet e përkushtuara janë tema kryesore e vitit 2021, dhe ju do të bashkoheni me njerëz që ju plotësojnë në një tee mbretërore.   hedhin hapa. mëdha edhe pse debatet nuk do mungojnë. Beqaret do kenë takime pa fund dhe disa do mund te gjejnë personin e duhur.https://krokodili.al/horoskop/mujor/korrik-2021/Bëjini sytë katër gjate gjithë kohës! Me shëndetin nuk do shkojnë gjerat si duhet. Mund te keni probleme me gjumin dhe rezistenca fizike do jete e dobët. Merruni pak me aktivitet fizik dhe mos qëndroni shume kohe ne ambiente horoskopi korrik te izoluara.Financat do jene përgjithësisht teTa qe janë me pushime mundet edhe te rikthehen pas problemeve qe do ju ndodhin. Beqaret do kenë shume dëshirë ta ndryshojnë statusin dhe kjo do i shtyje edhe te ndërmarrin rreziqe. Ne fakt yjet parashikojnë me shume aventura kalimtare. Shëndeti shpesh do jete delikat.Horoskopi https://krokodili.al/horoskopi/Stresi, lodhja, klima dhe problemet personale do ju bëjnë t’i humbni fuqitë e ta lëshoni veten plotësisht. Buxheti nuk ka për te qene shume i keq. Po ditët ta bëni si duhet m Lehtësim i ëmbël për shenjën tuaj komunale! Ju jeni në të mirën tuaj kur jeni "mes njerëzve", në fund të fundit. 2020 ishte i izoluar në mënyrë depresive për kaq shumë Luanë, plot punë të palodhshme, detaje të pafundme dhe ndoshta një ose dy çështje shëndetësore. Këtë vit, ju mund të mbështeteni në familjen tuaj më mbështetëse të shpirtit dhe të ekuilibroni lidhjet tuaja horoskopi korrik. Bukuria, lidhjet kuptimplota dhe bisedat e thella? Po të lutebrenda dhe Korrik 2021 brenda shtëpisë që ju vë në kontakt me emocionet tuaja, ju jeni gati për një vit argëtimi, festimi dhe shprehjeje. Ja ku po vjen! Ato rrënjë të thella që keni mbjellë do t'ju mbajnë mjaft të tokëzuar për të trajtuar shakullinë e momenteve tërheqëse të vëmendjes që 2021 do të shërbejë. Glamour dhe romanctek KrokodiliEklipsi Hënor i 16 korrikut në Bricjap lidhet sërish me udhtmet, por kësaj here mund të jetë për çështje pune. Çështjet ligjore apo një projekt i caktuar mund të jetë drejt finalizimit të tij.Gjatë këtij muaji mund të përballeni me
 Ne planin financiar  gënjeshtrës së dikujt për ju ose gënjeshtrën tuaj ndaj dikujt tjetër. Do të keni shpresa specifike për Horoskopi mujor Qershor 2021 realizimin e planit tuaj ose shpresën që lidhet me blerjen ose pasurinë. Për ata që do të përfshihen këtë muaj me padi prone, gjërat do të kenë një zhvillim më të thellë deri në mbylljen e tyre përfundimtare. Ju do të duhet të shtyni një takim ose të flisni për shkak të rrethanave të reja. Në punën tuaj jini të kujdesshëm për kolegët dhe kli do parashikimi i horoskopit mujor per muajin qershor 2021 bëni gabimet me te Horoskopi Qershor 2021Sipas Shehut, ky do të jetë një muaj që në pamje të parë duket i bukur. “Sot dhe nesër janë dy ditë shumë të këndshme, shumë pozitive, sepse Dielli dhe Afërdita janë ngjitur me njëri-tjetrin, në një shkëmbim dashurie dhe energjie pozitive.”“Toka është e ndikuar nga tërheqja gravitacionale e Hënës dhe eja. Kjuara do të funksionojnë më së miri. Por edhe ju që nuk doni të angazhoheni me lidhje serioze gjatë kësaj periudhe, do të ndiheni të kënaqur. Do të keni një tendencë të përfshiheni emocionalisht me Horoskopi Qershor 2021 më shumë se një njeri dhe kjo do të përbëjë problem.Sidomos ju, që e konsideroni lidhjen tuaj të mërzitshme tashmë, do ta lini veten të përjetoni histori më transgresive. Bëni kujdes në datat 20, 21 dhe 28 , pasi do të ketë momente shqetësimi, sidomos për ju që keni lidhje jo fort të konsoliduara. Nëse nuk keni asgjë për të fshehur, nuk keni pse të shqetësoheni. Në të kundërt, do do të jetë një kohë e mirë për të filluar një miqësi të re, marrëdhënie romantike apo aventurë. Mos lejoni tensione apo konflikte nëse jeni në procesin e organizimit të një udhëtimi të rëndësishëm për ju, sepse gjithçka do të ndodhë në mënyrën më të mirë. Këtë   disa persona te rinj qe do takojnë. Java e fundit mund te ketë edhe te reja. Gjendja  Horoskopi Qershor 2021 shëndetësore here pjnë një efekt lëkundës mbi planetin tonë. Në këtë mënyrë Toka vërtivet rreth vetes. Si pasojë e kësaj lëvizjeje disa nga yllësitë janë zhvendosur”, thotë Dr. Radmila Topalovic.https://krokodili.al/horoskop/mujor/Po ashtu ekziston edhe një yllësi e 13-të, që është lënë mënjanë për të patur një ndarje me 12 shenja të Horoskopit. Ajo është Ophiuchus, ose Gjarpri dhe nëse keni lindur mes datave 30 nëntor dhe 18 dhjetor, mund t’i përkisni kësaj shenje.“Qershori është muaji i dy eklipseve të mëdha të vitit, dy eklipseve hënoë natyre financiare do të lidhen kryesisht me shpenzimet në shtëpi. Shpenzimet e paarsyeshme të fondeve nga buxheti i familjes do të shkaktojnë tension. Ky muaj mund t'ju 11 Qershor, mund të jetë bërë një gabim. Nuk ka asnjë të keqe të kontrollohen dy herë rezultatet, ose të kërkoni një mendim të dytë.https://krokodili.al/horoskopi/Nëse ju doni të merrni një kafshë shtëpiake në shtëpinë tuaj, shkoni në strehezat/ dyqanet e kafshëve dhe kërkoni një aty – kjo Hënë e Plotë e 2 Qershorit (plus ose minus katër ditë) do të krijojë kushtet që ju të bëni zgjedhjen më të mirë. Gjithsesi, ju këshilloj që gjatë kësaj kohe vetëm të kërkoni dhe mos të merrni vendime deri në 11 Qershor. Me Neptunin dhe Horoskopi  Mujor Qershor 2021 Mërkurin në prapavijë, kërkoni të merrni të gjithë informacionin e duhur për kotelen ose qenpërgjegjësitë që ngarkojë emocionalisht me lajme të pakëndshme që lidheqëndrim të veçantë ose një marrëdhënie parashikimi i horoskopit per muajin qershor 2021 të veçantë. Burrat e Demit të sre, kemi një eklips shumë të rëndësishëm në datën 5 të Shigjetar dhe në datën 21 kemi hënën e re në Gaforre”,- thotë Meri.Renditja e shenjave të horoskopit nga ajo me më pak fat tek më e favorizuara: Krokodili.al
 do të zbuloni se ata kanë shumë për të ofruar. Ata Krokodili do t'ju ndihmojnë të dilni nga një bllokim, do të dilni në një gjymtyrë për ju dhe do t'ju befasojnë me një modesti natyrore në një mënyrë disi kritike dhe të ndrojtur. Më shumë për Virgjëreshën në rritje.dhe intriguese për të tjerët. Njerëzit në rritje të Akrepit, horoskopi neser  në marrëdhëniet e tyre me të tjerët, kërkojnë përgjigje duke lexuar midis Krokodili rreshtave. Detajet e sipërfaqes hidhen poshtë kur ata marrin ndjenjën për njerëzit dhe situatat përreth tyre.Akrepi që rritet në njerëz e vlerëson aq shumë jetën hëm. Ajo që të tjerët horoskopi ditor mund të mos e shohin nën atë horoskopi ditor per sot pamje të jashtme të ftohtë, madje të pista, është një luftë e brendshme: ata shpesh pyesin veten, "A po bëj sa duhet?", "A i meritoj të gjitha këto?", e tyre nga brenda; me kundërshtime jo të mjaftueshme, e vështirë për të parë anën tjetër, e lehtë për të humbur perspektivën.sekstile - komunikuese, krijuese, ekspresive.sheshet - njerëz të orientuar horoskopi mujor nga kriza, të orientuar drejt veprimit, të motivuar, të gatshëm për të trajtuar pengesat, nuk i pranojnë verbërisht gjërat, energjike, forca e karakterit dhe vullneti.trines - i pakontestueshëm, i talentuar, pranues, i rehatshëm, i vetëkënaqur.kundërshtimet - kontradiktore, kërkojnë ekuilibër në jetën e tyre zakonisht përmes marrëdhënieve, mendjemprehtë, ata kërkojnë kuptim  "Si mund t'i bëj gjërat më mirë? ” Ata shqetësohen shumë për të ardhmen.Nëse suksesi dukej se ishte i lehtë për këta njerëz, Krokodili nuk ka ndodhur. Ata thjesht e bënë atë të dukej në atë mënyrë me një personalitet të duruar, të horoskopi neser zellshëm dhe të nxitur. Disa njerëz në rritje të Bricjapit praktikojnë një formë të https://krokodili.al/horoskop/mujor/ vetëmohimit. private, sa mund të kufizohet me paranojën. Ata kanë një nevojë të madhe për të kontrolluar mjedisin e tyre dhe janë ekspertë të strategjisë. Rrallë njerëz që do të hedhin shanset e tyre me padurim, ata planifikojnë lëvizjet e tyre me kujdes dhe qëllimisht, duke u mbështetur horoskopi per neser në aftësinë e tyre të jashtëzakonshme për të https://krokodili.al/horoskopi/ ndjerë të tjerët dhe situatat.Njerëzit e famshëm me Krokodili Pasardhësit e Virgjëreshës përfshijnë Madonna, Kurt Cobain, Tiger Woods dhe Warren Beatty.Peshorja AshendenteTë gjithë duket se i pëlqejnë vendasit e Peshores Ashendente. horoskopi Ata thjesht vijnë si të këndshëm, të këndshëm dhe të drejtë.
DashiNëse keni probleme për të zgjidhur, mundohuni që të ballafaqoheni sa më parë. Edhe sa i takon punës, ky është momenti për të qartësuar situatat e pazgjidhura ende.Demiojnë yjet e sotëm. Do ju shoqërojnë momente pasigurie dhe impulse pasionante. Ju ndiheni aventurieskë dhe një ngjarje e rastësishme mund t’ju tërheqë drejt një historie të bukur dashurie. Kini kujdes që mos ta bëni partnerin tuaj xheloz, veçanërisht nëse është Shigjetari, Peshqit apo Binjakët.Horoskopi: https://krokodili.al/horoskopi/Intuita juaj është e fortë dhe kjo do të jetë një udhërrëfyes për gjithçka bëni. Mund të merrni risqe për qejf. Fati është në anën tuaj, por përpara se të bëni një hap duhet të mendoheni dy herë. Mund të përjetoni shumë emocione. Miqtë e rinj dhe të vjetër mund t’ju risjellin energji pozitive nesër.Ujori Horoskopi Sot:  https://krokodili.al/horoskop/ditor/Mos u tregoni shume posesive ne jetën tuaj ne çift sepse mund te krijoni probleme te kota me partnerin. Merrini gjerat shtruar dhe shfrytëzoni momentin. Beqaret nuk do jene as sot me fat dhe do mbeten serish vetëm. Është e kote te bëni edhe sakrifica te mëdha. Financat nuk do jene aspak ne gjendje te mire, prandaj duhet te mateni para se te kryeni çdo lloj shpenzimi.PeshqitTë lindurit e kësaj shenje do të përfshihen nga një rikuperim i rëndësishëm sa i takon ndjenjave. Mundohuni të zgjidhni disa probleme të së kaluarës.Horoskopi Neser: https://krokodili.al/horoskop/neser/Parashikohet një ditë e mbushur me nervozizëm, ku nuk përjashtohen as disa debate. Kujdesi nuk është asnjëherë i tepërt, ndaj në këto momente duhet treguar kujdes. Bëni mirë të sqaroni disa situata të cilat kanë të bëjnë me familjen.ShigjetariPërpara se të njihni personin e zemrës, do t’ju duhet të takoni shumë njerëz të tjerë. Në aspektin profesional mund të përballeni me disa pengesa artificiale të shkaktuara nga njerëz që nuk jua duan të mirën.BricjapiYjet e ditës së sotme dhe të nesërme premtojnë emocione të mëdha, ndjesi dhe ngjarje në të cilat ju mund të shihni të plotësuara dëshirat tuaja më të thella. Në çift do ndiheni sikur keni rilindur. Dikush mund të kënaqet në një mbrëmje përkëdhelëse ose në një darkë në një restorant romantik.Horoskopi Mujor: https://krokodili.al/horoskop/mujor/PeshorjaKjo dite ka rrezik te jete akoma me e trazuar sot. Nuk do merreni vesh për asgjë me personin qe keni ne krah dhe do keni debate te forta. Beqareve nuk do ju plotësohen dot dëshirat dhe gjendja do mbetet shume e paqëndrueshme. Nuk ka ardhur ende koha për ndryshime te statusit. Financat do jene te paqëndrueshme. Mos bëni asnjë lloj çmendurie.AkrepiParashikohet një ditë e cila duhet të jetë në kërkim të ndjenjave të humbura. Për arsye pune aMundesuar nga Krokodili.al
Horoskopi i Dashit në Prill 2021 këshillon të dëgjoni shenjat e universit dhe të jeni të vëmendshëm ndaj detyrave të përcaktuara. Këshillohet që të mendoni paraprakisht për të gjitha nuancat, të bëni gjithçka gradualisht, duke përmbajtur ambiciet.  Horoskopi Prill 2021 : https://krokodili.al/horoskop/mujor/prill-2021/Njerëzit në rritje të luanit nuk mund të ndihmojnë por të vërehen. Ata rrezatojnë një energji dhe magnetizëm të veçantë që tërheq vëmendjen e të tjerëve. Ndonjëherë është për shkak se ata janë njerëz me zë të lartë që i kushtojnë he Marilyn Monroe.Per horoskopin Mujor https://krokodili.al/horoskop/mujor/Virgjëresha AshendenteNjerëzit me Virgjëreshën në rritje Horoskopi Shqip: https://krokodili.al/horoskopi/shpesh janë pak të nënvlerësuar në mënyrën e tyre personale dhe pamjen, megjithëse shumë varet nga pozicioni i Mërkurit (planeti qeverisës i Virgjëreshës) në tabelë. Në përgjithësi, ekziston një atmosferë inteligjente dhe e rezervuar rreth individëve në rritje të Virgjëreshës që është dashurve tuaj për t’ju mbështetur. Në fillim të prillit, përfaqësuesit e shenjës duhet të jenë jashtëzakonisht të kujdesshëm, veçanërisht kur përdorni substanca të ndezshme dhe shpërthyese.Në mes të muajit, një ndjenjë xhelozie mund të mbushë gaforren. E cila, në mënyrë të pashmangshme, do të çojë në konflikte me një të dashur. Horoskopi rekomandon që të jeni të durueshëm dhe të mos jeni kapriçoz. Sidoqoftë, mos e teproni me vetëkënaqësi. Partneri juaj do ta konsiderojë këtë si një dobësi, e cila do të ndikojë negativisht në marrëdhënie. Horoskopi këshillon Kanceret në Prill të përpi Mundesuar nga https://krokodili.ale pagabueshme. Këta janë në të vërtetë njerëz disi të ndrojtur, të cilëve u duhet kohë për të analizuar gjërat shumë vëmendje pamjes së tyre personale (sidomos flokëve të tyre!); herë të tjera është për shkak të një mënyre mbretërore që thjesht kërkon interes nga të tjerët.Luani Njerëzit Ashendentë janë shumë të vetëdijshëm dhe të ndërgjegjshëm për trupin. Ata janë shumë të vetëdijshëm për të tjerët, dhe se si i hasin. Në fakt, këta njerëz janë veçanërisht të vetëdijshëm për "sfondin" e tyre personal Pasi të keni marrë rezultatin e dëshiruar, mund të vazhdoni me siguri në hapin tjetër. Eshte e rëndësishme undur që dikush i veçantë të shfaqet në jetën tuaj dhe ju të dashuroheni me të në shikim të parë. Edhe pse ndoshta nuk mund të ndaloni së menduari për këtë person, duhet të lini gjërat të shkojnë me ritmin e tyre dhe të mos nxitoni asgjë.Gjate ketij muaji u do të zgjoheni me entuziazëm dhe do të trajtoni të gjitha përgjegjësitë me lehtësi dhe humor. Por kini kujdes nga kolegët tuaj, të cilët mund ta marrin një humor të tillë si oportunizëm dhe ju shohin si një kërcënim. të mos harroni për meritat tuaja, duke i demonstruar me besim para të tjerëve. Yjet do t’ju mbushin me gjallëri dhe do të forcojnë shëndetin tuaj.
 mbushur me dashuri, magjike të ishte vetëm një mendim larg? Mund të jetë, veçanërisht nëse zgjidhni kohën (dhe mënyrën) e duhur për Horoskopi Mujor  Mars 2021 ta bërë atë.Ditën tjetër shkova në një ngjarje, të sponsorizuar nga një kompani argjendarie, me hipnoterapisten e ftuar Shauna Cummins. Pjesëmarrësve u njën e tyre, përjetojnë shkundje. Lajmi i keq është: Askush nuk është imun ndaj forcave përçarëse të këtij tranziti famëkeq.merrni disa frymëmarrje të thella dhe provoni një meditim meta (mirësi të dashur), nëse është e mundur. Kristali i dashurisë dhe horoskopi i muajit mars dashuria për veten do t'ju ndihmojë të hapni chakrën tuaj të zemrës për t'ju shëruar. shpejt doni Krokodili të ndodhin gjërat!Kuarc i tymosurMë e mira për: PërqendrimKa shumë aktivitete astrologjike Horoskopi Mars 2021 këtë javë dhe ndërsa nuk ka asgjë shumë të madhe, disa ngjarje kryesore mund të tërheqin vëmendjen tuaj.Të hënën, Mërkuri lëviz në shenjën e qëndrueshme të Demit, duke inkurajuar të menduarit më me këmbë në tokë (ngjashëm me sezonin e Demit).Si ta përdorni atë: Kur ndiheni të mërzitur, bëni një pushim të shkurtër me një ritual të shpejtë kuarci me trëndafila. Mbyllni sytë, merrni disa frymëmarrje të thella dhe provoni një meditim meta (meditim i mirësisë). Në kokën Horoskopi per muajin  Mars 2021 tuaj ose me zëPra, çfarë duhet të bësh këto tre javët e ardhshme? Krokodili Së pari, mos u frikësoni. Me pak largpamësi (dhe disa artikuj nga paketa e mbijetesës retrograde Mercury!), Ju mund të shmangni disa hapa të gabuar të mëdhenj,  privuar nga blerjet impulsive.Shihni horoskopin tuaj të plotë javor.Lëreni idenë të qëndrojë pak para se të vendosni për një drejtim veprimi, Leo.Shihni Horoskopi Mujor  Mars 2021Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)Marsi është rritur në tabelën tuaj taniBinjakët (21 maj - 20 qershor)Mos u bë shumë spontan këtë javë, Binjakët. Ndoshta do të duhet të prisni një situatë përpara se të vendosni për një kurs veprimi - dhe do të jetë për mirë. Ndërsa Mërkuri lëviz në Dem në pjesën tuaj shpirtërore të hënën, mos e injoroni intuitën tuaj. Mund të ndihmojë këtu. Më në fund, ndërsa Venusi udhëton në sektorin tuaj sho dhe në të vërtetë të tha që të mbyllnin sytë dhe - ngjashëm me përvojën e një akordimi të Horoskopi Mars zhurmshëm të banjës në ritmin e frymëmarrjes së tyre, duke u përqëndruar në atë që dëshironin ndërsa largoheshin nga
Krokodili kjo energji e çiltër  horoskopi vjetor t'ju ndihmojë të flisni të vërtetën tuaj dhe të kërkoni mbështetjen e familjes suaj. Gati për të tërhequr aksionet ose Numrat e sotëm: 1, 8, 17, 26, 34, 41Horoskopi vjetor 2021 https://krokodili.al/horoskop/vjetor/Horoskopi i Përditshëm i Binjakëve | 21 maj - 20 qershorNdërsa thekse planetare ka të t'ju zbrazë seriozisht në 2021. kuptojë humbjen e diçkaje (ose dikujt) me të vërtetë domethënëse, sepse e keni tepruar.A është koha të bashkëjetoni apo të ndryshoni situatën tuaj të jetesës? Vizita e shkurtër e Jupiterit në Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik është një dritare ideale për trajtimin e çështjeve të bren vjetor dshme. Presionet horoskopi familjare mund të bëhen dërrmueseçështje të kohëve të fundit, pasi është e mundur që të pendoheni për një vendim të parakohshëm! Mundesuar nga Krokodili.alHOROSKOPI DITOR Akrepi | 23 Tetor - 21 NentorThekse të zjarrta planetare duhet të nxjerrin anën impulsive edhe të shenjës më të rezervuar. Për shumicën e Akrepave, megjithatë, ekziston një prirje për të mbajtur larg mbylljen e një çështjeje praktike ose materiale. Sidoqoftë, kjo mund të zhvillohet në një tendencë për të humbur disa shenja të lehtë dhe të papritur për atë që (deri më tani) ka qenë një zhvillim i zakonshëm. Kjo mund të jetë aq e thjeshtë sa një vazhdimHoroskopi mujor https://krokodili.al/horoskop/mujor/ i diçkaje që mbase ka ndodhur në fillim të javës! paparashikueshme. Perhapsshtë HOROSKOPI DITOR SHIGJETARI | 22 NOVNT - 21 DHJETORHumori në përgjithësi duhet të ngrihet horoskopi sot, falë theksimeve planetare. Që ka thënë; mund të ketë edhe disa zbulime që duhet të përpunohen: një që lidhet me romancën dhe një që lidhet me një dëshirë të brendshme. Si një mënjanë; mund t vjetor ë mos jetë e mundur të supozohet gjithçka!Numrat e sotëm: 8, 19, 21, 30, 38, 42Horoskopi i Përditshëm i Bricjapit | 22 dhjetor - 19 janarAcce planetareNTS ka të ngjarë të sjellë një horoskopi vibe të çuditshme, me një aromë pjesërisht të shqetësuar. Mundohuni të mos reagoni shumë Krokodili ndaj diçkaje që mund të dalë e pasaktë, veçanërisht kur bëhet fjalë për pjesën horoskopi sot tek:https://krokodili.al/horoskop/sot/ 2021 e përparme të materialit. Përveç kësaj; romanca po duket pozitive, për sa kohë ndoshta më e mira të pranosh që disa gjëra nuk mund të ndryshohen, ende. Mund të ketë edhe një realizim të papritur dhe të papritur: nëse po, kushtoji vëmendje! për të bërë dvizje të madhe.Bricjapi30/12/20Imazh nga mbg krijuesGati për pjesën tjetër të turneut tuaj të ri-shpikjes? Grumbullimi ekstrem i planeteve të vitit të kaluar në Bricjap ju la të dy të me zgjidhjet dixhitale dhe aplikacionet, mund të lehtësojnë ngarkesën tuaj të punës. Me 2021 Jupiterin dhe Saturnin në zonën tuaj të bashkëpunimit, partneriteti me një vëlla horoskopi ose motër mund të hapë orarin tuaj ndërsa hap rrugën për prosperitet. vjetor Këta planetë të fuqisë po aktivizojnë gjithashtu aftësitë tuaja të mësimdhënies dhe komunikimit. Shkruani atë libër këshillimi, filloni podcastin tuaj ose ndani aftësitë tuaja përmes një serie webinarësh. Kur Venusi kthehet retrogradë nga 19 Dhjetor 2021, në 29 Janar 2022, sigurohuni që të keni një jastëk për shpenzime të papritura.Shoket dhe familja:A ndihet sikur të gjithë duan një pjesë të kohës tuaj? Ju do të jeni mjaft i njohuri këtë vit, falë turneut të sundimta ngazëllyer dhe horoskopi të rraskapitur. Ju filluat një kapitull të ri 12-vjeçar të jetës tuaj dhe mund  vjetor të keni zhvendosur plotësisht drejtimet, 2021 duke lëvizur në një rrugë krejt të 
Krokodili Horoskopi në shtëpitë tuaja të marrëdhënieve nga 21 korrik deri në 14 shtator. Peshku i bashkuar: Set ato alarme Shenjat e zjarrit: Dashi, Luani, ShigjetariShenjat e zjarrit priren të jenë pasionante, dinamike dhe horoskopi mujor temperative. Zjarri mund t'ju mbajë të ngrohtë, ose mund të bëjë shkatërrim të madh. , ai gjithashtu mund të rigjenerojë fuqinë e tij nga hiri. Shenjat e zjarrit duhet të shkurt ushqehen dhe të kaluarën dhe për të falur në emër të lirisë tuaj. Ndërsa ndonjëherë mund të ndiheni të dobët, 2021 sjell epifani të mëdha. Me fuqitë tuaja artistike dhe psikike në formë të rrallë, ju jeni kapur nëKrokodili: https://krokodili.al/Krokodili Dashuria: Fantazi apo realitet? Vija Horoskopi midis të dyve do të jetë e paqartë në vitin 2021, duke e bërë të vështirë të angazhohesh mujor për ndonjë gjë konkrete. Por, me anën tuaj poetike, romantike, me forcë, ju lehtë mund të përfshiheni në një ose më shumë çështje pasionante. Arratisjet e ëmbla mund të  menaxhohe shkurt n me kujdes. Ata shkëlqejnë një dritë të ndritshme në jetë dhe urdhërojnë vëmendjen kudo që të shkojnë.Shenjat e Ajrit: Binjakët, Peshorja, UjoriShenjat e ajrit kanë të bëjnë me veprimin, idetë dhe lëvizjen. Ata janë komunikues, ndërmjetësues dhe luftëtarë të së vërtetës dhe drejtësisë. Shenjat Horoskopi Mujor dhe i qëndrueshëm, që vërtitet brenda secilit prej nesh dhe mban misterin e tij. Shenjat e ujit intuitive, emocionale dhe ultra-të ndjeshme mund të jenë aq misterioze sa vetë oqeani. Ashtu si uji, ato mund të jenë mujor freskuese, ose Horoskopi mund t'ju mbyten në thellësitë e tyre. Këto shenja shpesh kanë ëndrra të forta.ë mësuar të gjitha shenjat e zodiakut dhe karakteristikat e tyre, veçanërisht kur bëhet fjalë Krokodili për të treghenjën tuaj (deri më 7 mars 2023) mos u mbështetni në DIY. Punoni Horoskopit Sot  m përgjegjësi e madhe, kështu që nëse merrni një rol drejtues, rrethohuni me njerëz të zgjuar, mbështetës që punojnë nga një vend i integritetit. Idetë tuaja novatore mund të godasin arin kur Horoskopi Jupiteri shigjeton te Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik!https://krokodili.al/horoskop/mujor/peshqit.PeshqitTema e përgjithshme: Mirësevini në botën surrealiste - vendi juaj i preferuar për të qenë! Jupiteri dhe Saturni bashkohen në shtëpinë tu duhen  mujor mijër shkurt a autonomi - aq më shumë, ju mund të preferoni statusin beqar. Por provo të kërkosh hapësirë ​​para se të lësh dikë që të do.Karriera: Ligji i Tërheqjes është në anën tuaj në 2021. Po, do t'ju duhet më shumë se një bord vizioni për të shfaqur punën tuaj Shenjat e Horoskopit në ëndërr, por mos e nënvlerësoni fuqinë e vendosjes së qëllimeve. Si do të ishte skenari juaj ideal i karrierës? (Sugjerim: mund Krokodili cila është detyra më e vështirë dhe njëkohësisht shpërblyese që mund të arrijmë në jetën tonë), kjo Horoskopi do të thotë se nuk mund të mbështetemi te astrologjia për të na dhënë të gjitha përgjigjet .Dhe ndërsa në një nivel personal, astrologjia mund të jetë depërtuese - në një nivel universal, kjo na bën të besojmë se secila pjesë shkurt e njerëzimit ka një qëllim. Atë që fillon një Dash, Demi di të përfundojë, dhe Binjakët mund të komunikojnë dhe të shprehin. Peshqit ëndërrojnë fantastikët e tërhequr nga të përfshijë Horoskopi Vjetor 2021 kreativitet, dhurim bamirësie, mujor ose diçka tjetër "woo".) Me dy eklipse në sektorin tuaj të suksesit - më 26 maj Krokodili klip të përshpejtuar! Por një
Peshorja që rritet në përgjithësi duket se po zbut Krokodili gjithçka. Ata kanë buzëqeshje simpatike, një qasje të butë me të tjerët dhe një imazh të lehtë. Edhe nëse nuk ishin të pajisur me pamje të bukur, ato janë tërheqëse. Shumica i kushtojnë shumë BinjakëtMirësevini në hënën e plotë vjetore në shenjën tuaj, Binjakët! Si shenjë shumëplanëshe e Binjakëve, ju jeni natyrshëm https://krokodili.al/horoskop/sot/ horoskopi per diten e sotme të qetë duke përqafuar anët e reja të vetes - dhe kjo hënë e mbingarkuar sjell një mundësi emocionuese për të derdhur humë e rëndësishme. Ata përgjithësisht kërkojnë angazhim të plotëhttps://krokodili.al/horoskopi/  Krokodili dhe kanë pak durim me partnerët e fluturuar. Më shumë mbi Akrepin në rritje.Shembuj të famshëm të Akrepit Ascendant përfshijnë Sean Penn, Martha Stewart, Prince, Susan Dey, Tom Cruise, Chris Evert dhe Penny Marshall.Shigjetari AshendentBota është e mbushur me aventura, horoskopi per sot gjëra të reja për të përjetuar dhe, mbi të gjitha, shpresë, me këtë Ashendent. Ekziston një besim dhe entuziazëm i pagabueshëm me Shigjetarin që rritet. Skemat e mëdha, premtimet e mëdha dhe gatishmëria për të eksploruar dhe eksperimentuar janë tema, megjithëse ndjekja nuk është një karakteristikë e fortë e Shigjetarit. lëkurat e vjetra dhe për të dalë me një Krokodili perspektivë të re. Theshtë fillimi i një periudhe të rritjes së thellë dhe vetë-realizimit për ju, kështu që qëndroni me mendje të hapur për çdo surprizë hënore që ka rezervuar universi.KanceriTruri juaj po gumëzhit nga energjia tani, Kancer - por shpirti juaj po kërkon pushim. Rezistojini d vëmendje pamjes së tyre personale - ngjyrave që veshin, flokëve, mënyrës se si ecin.Njerëzit në rritje të Peshores mund të jenë jashtëzakonisht bindës, megjithëse ata pothuajse gjithmonë do të përdorin horoskopi sot ditor një qasje të "shitjes së butë" kur duan të fitojnë të tjerët, e cila është gjithë kohës! Një tendencë për të kaluar https://krokodili.al Krokodili para dhe për të mbajtur atë imazhin "djalë i mirë / gal" janë cilësitë e tyre më të këqija. Sidoqoftë,  Ka një seriozitet për njerëzit në rritje të Bricjapit që është i pagabueshëm. Edhe kur janë duke bërë shaka përreth, është e shumëllojshmërisë deadpan. Në fakt, shumë njerëz me shumë humor kanë Pasardhës të Bricjapit. E gjitha është në kohën e duhur ... dhe fakti që ata nuk qeshin para se të mbarojë shakaja.Kompetenca e projektit të njerëzve ngjitës Bricjapi. Ata thjesht e lëshojnë atë. Ata në përgjithësi janë njerëz shumë të ndërgjegjshëm për imazhin - rrobat që veshin dhe mënyra e tyre janë një çështje horoskopi ditor e madhe për ta. Krokodili Ata duan të duken të suksesshëm dhe përgjithësisht ia dalin! ata mund  se është koha për të marrë një hap të besimit. Hëna e plotë mund të mbyllë disa dyer, por besoni se do të hapen më shumë - dhe kur të hapen, pra, ecni nëpër.AkrepiThellimi dhe menaxhimi i të gjitha atyre ndjenjave nën sipërfaqe është fusha juaj e ekspertizës, Akrepi - por pjesët që banojnë në hije të brendësisë suaj do të gjenden papritmas në qendër të vëmendjes së kësaj hëne të plotë (dhe shqyrtimi i mendjes suaj logjike ), e cila nuk është e lehtë. Ayshtë  të bëjnë Krokodili ndërmjetësues horoskopi sot të shkëlqyeshëm dhe përgjithësisht do të jenë të parët që do t'ju akomodojnë.
d të reflektohet përsëri tek ju, sa më shpejt nesër!HOROSKOPI DITOR I PESHQEVE | 19 Shkurt - 20 MarsFalë një vibe paksa të lodhur, mund të ndiheni paksa jashtë loop në përgjithësi. Një zhvillim shumë i fundit mund të shfaqet përsëri,  horoskopi per vitin 2021 por ndoshta në një kohë të gabuar. Përveç kësaj, ka më pak të ngjarë të marrësh të dhëna dhe sugjerime më delikate për një zhvillim të vazhdueshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për romancë!https://krokodili.al/horoskop/vjetor/at që ju shprehni hapur. Ju do të bëni të njëjtën gjë për ta, dhe kjo ju bën të dyve një forcë për tu llogaritur midis fletëve. Ju gjithashtu mund të keni disa marrëdhënie të avullta me Akrepin dhe Bricjapin horoskopi vjetor. Akrepi do të kuptojë nevojën tuaj për lidhje emocionale, dhe Bricjapi do t'ju ndihmojë të merrni kontakt me emocionet tuaja.Ndeshja më e mirë seksuale për Luanin: ShigjetariJu dëshironi të jeni ylli i dhomës së gjumit, Luani, dhe Shigjetari është lloji i partnerit që do të adhurojë çdo pëllëmbë prej jush. Ata do të eksplorojnë trupin, mendjen dhe shpirtin tuaj pasi jeta e tyre varet nga ajo, duke ju sjellë në ekstazë në çdo kthesë të reNdeshja më e mirë seksuale për Virgjëreshën: DemiJu jeni një perfeksionist në të gjitha fushat e jetës, përfshirë dhomën e gjumit; askush nuk do ta vlerësojë atë aq sa horoskopi 2021 një Dem. Sado praktike që mund të duken fillimish kur të jeni kapur në një situatë ngjitëse. Dhe piriti, një gur tjetër i mrekullueshëm për Demin, thuhet se dhuron një bollëk bekimesh në favor të mundit dhe këmbënguljes tuaj.Kub Pirit, 14 dollarëpiritiKristalet më të mira për BinjakëtJade heq negativitetin dhe e zëvendëson atë me paqe dhe rikthen ekuilibrin në trupin tuaj fizik, emocional dhe intelektual të horoskopi per vitin 2021 dashur Binjakët. Kuarci i prishur është unik në aftësinë e tij për t'ju lidhur me gjendjen tuaj më të lartë shpirtërore, ndërsa karneliani promovon gëzimin dhe fuqinë personale. Së bashku, këto kristale punojnë së bashku për të pasuruar jetën tuaj me njohuri të reja dhe mençuri të përjetshme.https://krokodili.al/horoskopi/Ndeshja më e mirë seksuale për Peshoren: BinjakëtGjithçka ka të bëjë me ekuilibrin për ju, Peshorja. Keni nevojë për dikë që do të shijojë trupin tuaj dhe do të ln në atë se si shenja juaj e zodiakut ndërvepron me të tjerët, i afrohet jetës dhe formon marrëdhënie. Përputhshmëria midis shenjave të ndryshme të zodiakut është hulumtuar gjithashtu në astrologji, dhe në përgjithësi vërehet se njerëzit Nëse keni lindur midis 22 nëntorit dhe 21 dhjetorit, mund ta dini që jeni një Shigjetar. Ju madje mund ta dini që jeni një Shigjetar i tillë. Por kur gërmon thellë, çfarë është madje një Shigjetar? Për t'ju ndihmuar t'i përgjigjemi kësaj pyetjeje të madhe, ne kemi bashkuar fletën tonë të mashtrimit të shenjës së zodiakut për t'ju drejtuar në bazat. Sepse nëse dikush ka nevojë të të njohë, je ti.https://krokodili.al/Shenja juaj e diellit: Shigjetari. (Por ju e dinit atë tashmë.)Shenja juaj e hënës dhe shenja në rritje: Kjo varet nga koha dhe vendi i saktë ku keni lindur. Merrni ato pajisje dhe në thelb mund ta google!Elementi juaj: Zjarri. Shenjat e zjarrit kanë të bëjnë me energjinë, veprimin dhe motivimin. Ata shpesh janë të shpejtë për t'u frymëzuar dhe për të bërë udhëheqës shumë efektivë. Dashuria e tyre shkon e nxehtë, kështu që lulet e murit dhe peshqit e ftohtë nuk duhet të zbatohen (më vjen keq, Peshq, nuk  që kanë elementin e horoskopi per vitin vjetor zjarrit në shenjën e tyre zodiakale shkojnë mirë me njerëzit që kanë elementin e ajrit në shenjën e tyre të zodiakut. Në mënyrë të ngjashme, njerëzit me elementin e ujit në shenjën e tyre të zodiakut do të shkojnë mirë me njerëzit që kanë e
Krokodili gati për disa bekime të mëdha financiare, si dhe një horoskopi rritje të besimit, Akrep. Ju mund të merrni një ngritje këtë muaj, të filloni biznesin zmit të cilin e studion, astrologjia assesi nuk mund të jetë shkencë në konceptimin modern të kësaj Krokodili fjale. Edhe pse është pararendëse e shumë shkencave, astrologjia sot konsiderohet shkathtësi ezoterike, e cila nënkupton unitetin e gjithësisë horoskopi dhe ndërlidhjen e çdo gjëje në të, ndërsa në pikëpamje të njohurive të saja dhe metodave që zbaton është plotësisht e përmbyllur dhe e përfunduar, ndaj në këtë pikëpamje, për dallim nga shkenca moderne, lënda dhe metodat e saj nuk mun tuaj ose të paguheni për një projekt krijues ose talent që keni qenë duke kultivuar për një kohë. Kjo, nga ana tjetër, mund të sjellë një ndjenjë të stabilitetit dhe sigurisë së madhe në jetën tuaj. Dije se e meriton!t midis Krokodili horizontit dhe ekliptikës horoskopi , pra rrethi që përfaqëson shtegun e dukshëm të Diellit në Sferën Qiellore në një vit. Në thelb ngjitësi tregon se cila shenjë zodiakale ishte në rritje, në momentin e saktë të lindjes sonë, në pikën e saktë ku Dielli u ngrit në mëngjes.SI NDIKON NË PERSONALITETIN E INDIVIDIT? – Në astrologji është e mundur që ta ndash Rrethin e Zodiakut në dymbëdhjetë pjesë, të cilat janë 12 Shtëpitë Zodiakale. Pika në të cilën nis shenja e parë dhe përfaqëson pjesën Krokodili e horoskopi vetes,  en në mënyrë kritike nga komuniteti shkencor.Studimet shkencore që përfshijnë astrologjinë janë ndalur pasi janë përpjekur dhe dështuar të përcaktojnë vlefshmërinë e ideve astrologjike. Deri më tani, nuk ka asnjë rast të dokumentuar të astrologjisë që të kontribuojë në njëu tregon të tjerëve pikërisht personalitetin “e jashtëm”.4 Shpesh, “shenja” jep gjithashtu indikacione për pamjen e një personi, e cila në fakt është gjëja e parë që vërejnë të tjerët kur krijohen përshtypjet e para. Njohja e shenjës së dikujt mund të jetë e dobishme për të kuptuar se çfarë e shtyn atë të sillet në një mShigjetariGëzuar ditëlindjen, Shigjetar! Bëhuni gati për një bekim të veçantë që do t'ju ndihmojë të ri-shpikni plotësisht veten tuaj dhe të bëni Për ironi të fatit, megjithëse horoskopi elementi i Ajrit ka pak emocione ose ndjeshmëri, ai është elementi më shoqëror. Si është e mundur Krokodili kjo? Ajri ka aftësinë të vlerësojë objektivisht mendimet e kujtdo ose të ndonjë grupi pavarësisht nëse pajtohen me to. gjërat që ju pëlqen të bëni më shumë. Ju mund të filloni një biznes shumë të ri, të suksesshëm ose një pr
pse njerëzit besojnë në astrologji? Përgjigja e pyetjes qëndron horoskopi shumë Krokodili në të njëjtën sferë si pse njerëzit besojnë në pothuajse çdo bestytni. met e ardhshme, dhe një mënyrë për t'u ndjerë të lidhur me të gjithë kozmosin.Një lidhje me KrokodiliPërveç kësaj, astrologjia është glorifikuese. Në vend që ta ndiejë veten thjesht një skllav në duart e forcave të ndryshme armiqësore, besimtari ngrihet nga lidhja e tij me kozmosin. ... Lloji i analizës së karakterit të mjegullt në të cilin merren astrologët nuk mund të konsiderohet aspak provë. Kush mund të kundërshtojë një përshkrim lajkatar të vetvetes? Një astrolog më tha se nën eksterierin tim të fortë isha një person i ndjeshëm. Si duhej t’i përgjigjesha një deklarate të tillë? A mund të them, 'Jo, unë jam me të vërtetë një grumbull kokëfortë'? "Astrologjia e ndan këtë me shumë besime të tjera të cilat priren të kategorizohen si "Epoka e Re". Për shembull, ideja se asgjë në jetë nuk është vërtet e rastësishme. Në këtë këndvështrim të jetës, gjithçka që na ndodh, madje edhe ngjarja më e vogël ose në dukje më e parëndësishme, ndodh për ndonjë arsye të veçantë. horoskopi Astrologjia pastaj pretendon të sigurojë të paktën disa nga përgjigjet se pse ndodhin, dhe ndoshta edhe një mënyrë për t'i parashikuar ato paraprakisht. Në këtë mënyrë, astrologjia synon të ndihmojë njerëzit të kuptojnë jetën e tyre dhe botën  Krokodili përreth tyre - dhe kush nuk e dëshiron atë?Mendoni se çfarë ndodh gjatë një vizite me një astrolog: dikush ju mban dorën (edhe nëse vetëm figurativisht), ju shikon në sy dhe ju shpjegon se si ju, si individ, në të vërtetë jeni të lidhur me të gjithë kozmosin tonë. Ju thuhet se si forca misterioze në univers përreth nesh, shumë më të mëdha se vetja jonë, punojnë për të for plot tension dhe përgjithësisht të shkëputur, ju ndiheni të lidhur - si me një qenie tjetër njerëzore ashtu edhe me botën përreth jush.Më shumë gjasa, ju merrni edhe disa këshilla të dobëta për të ardhmen tuaj. Daniel Cohen shkroi në Chicago Tribune në 1968 se:A i ndihmon astrologjia njerëzit?Në një kuptim, astrologjia funksionon. Siç praktikohet sot, mund të funksionojë mjaft mirë. Mbi të gjitha, shumica e atyre që vizitojnë një astrolog  horoskopi përfundojnë duke u ndjerë të kënaqur dhe duke ndjerë se kanë përfituar. Ajo që do të thotë kjo në të vërtetë nuk është se astrologjia ka parashikuar saktë të ardhmen e personit, por përkundrazi do të thotë se vizita e një astrologu ose të paturit e një castu të Krokodili horoskopit mund të jetë një përvojë e kënaqshme dhe e kënaqshme personalisht."Thelbi i popullaritetit të një astrologu buron nga fakti se ai mund të ofrojë diçka që asnjë astronom ose ndonjë shkencëtar tjetër nuk mund ta japë - siguri. Në një kohë të pasigurt, kur feja, morali dhe etika prishen aq rregulli sunduar nga forca që veprojnë me rregullsinë e orës.Ajo që kemi, pra, është këshilla personale dhe vëmendja personale nga një figurë me mirësi. Planetët? Ata në të vërtetë nuk kanë asnjë lidhje me çështjen - planetët janë thjesht justifikimi për takimin. Të gjitha fjalimet për ngritjet dhe kuadrështu horoskopi bazën për cilësinë e takimit. Në realitet, tabelat dhe horoskopi janë thjesht tymuese për të shmangur vëmendjen tuaj nga ajo që po ndodh vërtet, e cila është një lexim i ftohtëAsnjë nga këto nuk do të thotë që këshillat e astrologëve nuk janë kurrë të mira. Ashtu si një psikik telefonik, edhe pse këshillat janë Krokodili zakonisht shumë të paqarta dhe të përgjithshme, ato shpesh mund të jenë më horoskopi të mira se pa këshilla fare. Disa njerëz thjesht kanë nevojë për një person tjetër që t'i dëgjotë japin këshilla katastrofike. Fatkeqësisht, nuk ka asnjë mënyrë për të bërë dallimin midis të dyjave.
Njerëzit lexojnë horoskopë për një larmi arsyesh. Disa me të vërtetë mendojnë se astrologjia mund të parashikojë të ardhmen, ndërsa të tjerët Krokodili horoskopi lexojnë thjesht për argëtim. Cilado qoftë arsyeja, nuk mund të mohohet popullariteti i horoskopëve.Pyetje rreth dashurisëIndividët gjithashtu duan të dinë për personalitetet, qëndrimet dhe sjelljet e njerëzve të veçantë në jetën e tyre, veçanërisht një interes të ri dashurie. Ata duan përgjigje për pyetje të tilla si: "A jemi në përputhje?" "Sa do të zgjasë marrëdhënia?" "A do të jemi të lumtur së bashku?"Arsyet që njerëzit lexojnë horoskopi Horoskopët mund të japin udhëzime kur është koha për të marrë një vendim dhe horoskopi  për të dhënë rehati gjatë periudhave stresuese. Eshumë njerëz ende i konsiderojnë ata ngushëllues dhe pke i zbatuar në situatën e horoskopi ne shqip krokodili tyre të veçantë.Njerëzit shpesh lexojnë horoskopin e tyre për të gjetur se çfarë i bën ata të ndryshëm dhe unikë. Ata duan të kuptojnë se kush janë, dhe pse veprojnë ashtu si veprojnë, si dhe për të fituar një kuptim të kuptimit në jetën e tyre.Burrë e grua duke përshëndetur njëri-tjetrinPyetje rreth karrierës, parave dhe fatitShumë kërkojnë udhëzime në lidhje me karrierën e tyre. Ata pyesin nëse janë në rrugën e duhur të karrierës dhe kur koha https://krokodili.al/  më e mirë është të kërkojnë një punë të re ose të caktojnë një intervistë pune.    Të tjerët duan të gjejnë ditët dhe datat e tyre me fat për të luajtur llotari.Për të gjetur kuptimin në kohërat e këqijaNjerëzit shpesh u drejtohen horoskopëve gjatë kohërave personale, dhimbjes, traumës dhe thyerjes së zemrës, sepse u jep atyre një ndjenjë se ajo që po kalojnë ka një lloj kuptimi.Për të Drejtuar dhe SiguruarMillennials dhe Gen Xers përdorin   |https://www.krokodili.al/horoskopi#horoskopi astrologjinë dhe horoskopin për të gjitha arsyet e mësipërme, plus që ata janë dukshëm më të stresuar se gjeneratat e vjetra. Kombinimi i stresit dhe pasigurisë së tyre për të ardhmen, si dhe horoskopët që janë kaq lehtësisht të disponueshëm për këta individë me mend teknologjie, e bën astrologjinë burimin e tyre kryesor për udhëzime dhe siguri.Për ArgëtimShumë njerëz thonë se arsyeja që ata lexojnë horoskop është vetëm për argëtim. Sidoqoftë, të gjithë e dinë shenjën e Llojet e HoroskopëveHoroskopët ofrojnë një mënyrë për të interpretuar jetën. Ndërsa disa lexues të pasionuar të horoskopit kënaqen me ofertat ditore në internet, të tjerët mund të vendosin besimin e tyre vetëm në një parashikim që u krijua posaçërisht për ta.Parashikimi Profesional AstrologjikPër të bërë parashikime të sakta, një astrolog së pari hedh një tabelë, pyet pse po kërkoni një lexim dhe flet me ju pak për jetën tuaj. Ata pastaj do të bëjnë leximin e tabelës natale dhe do të vazhdojnë me parashikimin duke përdorur atë që horoskopi  quhet përparime dytësore dhe tranzite.Përparimet dytësore astrologjike   http://www.krokodili.al/horoskopi#horoskopiProgresionet dytësore janë një mjet që përdor astrologu për të sjellë një tabelë të lindjes në të tashmen. Një tabelë e përparuar nuk zëvendëson tabelën tuaj të lindjes, ajo zbulon zhvillimin tuaj të brendshëm me kalimin e kohës dhe i jep kontekst tranzitit tuaj. Dielli, Hëna, Venera dhe Marsi i përparuar horoskopi  dytësor ndryshojnë shenjat, shtëpitë dhe formojnë kënde gjeometrike, të quajtura aspekte, për planetët, këndet dhe pikat e tjera të rëndësishme në një tabelë të lindjes.
sa e parë e muajit do të sjellë shqetësime. Krokodili Brenda datës 14 duhet të zgjidhni një problem në punë. Raportet me të tjerët janë gjithmonë të ndërlikuara për ju. Jeni të bindur për çka dëshironi, por disa bashkëpunëtorë nuk janë në nivelin tuaj dhe kjo gjë ju mërzit. Pas datës 16 pritet një përmirësim i papritur. Ngritjet në detyrë nuk përjashtohen. Kush nga ju ka një rol drejtues,Në sferën e ndjenjave do të mbizotërojë një tension i madh. Ka ardhur çasti t’i vini pikat mbi “i”. Disa nga ju po diskutojnë për të ardhmen e fëmijëve, ndërsa më të rinjtë do të gjenden në një situatë shumë të sikletshme, mes dy zgjedhjeve të  duhet të shmangë disa rreziqe të vogla si ndërrimi i zyrave apo i kompanisë, shenjat e horoskopi shqip pasi këto janë situata stresuese. Pa diskutim, fundviti dhe 2020 do të jenë më të favorshme për ju në fushën profesionale. Studentët dhe të rinjtë janë përballur me pengesa të mëdha këta tre muajt e fundit, por tani do të futen sërish në lojë. Lajme të mira rreth datës 20.vështira për jetën e tyre. Datat 6 dhe 13 do të jenë më të vështirat në fushën e ndjenjave, madje ju vetë do të kërkoni sqarime. Jeni podcasti i horoskopit më të hapur për të biseduar gjatë gjysmës së dytë të muajit. Pra, problemet në çift kërkojnë kurajë për t’u zgjidhur. Gjysma e dytë e shtatorit do të jetë më pozitive.Muaji do të nisë keq, por do të përfundojë më së miri. Përpiquni të mos lodheni shumë. Venusi do t’ju mbështesë pas datës 14, por edhe Dielli do t’i bashkohet pas datës 23. Pikërisht atëherë gjërat do të shkojnë më mirë. Bëni kujdes nga stërmundimet pa kurrfarë pushimi.
 dhe memet e tyre janë si konteksti perfekt për astrologjinë dhe horoskopi."Ajo që supozohet të bëjnë horoskopët është t'ju japë informacion në lidhje me atë që planetët po bëjnë tani, dhe në të ardhmen, dhe se si gjithçka që ndikon në secilën shenjë. Horoskopi Shqip "Mendoni për planetët si një koktej," shpjegon Susan Miller, astrologia e famshme që themeloi faqen e internetit të Zonës së Astrologjisë. "Ju mund të keni tre njerëz që flasin së bashku, dy mund të jenë mbi cep duke grindur, Venusi dhe Marsi mund të puthen me njëri-tjetrin. Më duhet të kuptoj ato biseda që po ndodhin çdo muaj për ty. ""Astrologët janë gjithmonë duke u përpjekur t'i shndërrojnë këto koncepte gjigante në pjesë të tretshme të njohurive," thotë Nicholas. "Fëmijët këto ditë dhe memet e tyre janë si konteksti perfekt për astrologjinë."Astrologjia shpreh Krokodili ide komplekse rreth personalitetit, cikleve të jetës dhe modeleve të marrëdhënieve përmes stenografisë së planetëve dhe simboleve të zodiakut. Dhe kjo stenografi funksionon mirë në internet, ku simbolet dhe stenografia shpesh pjeken në komunikim."Më lejoni të pohoj së pari që unë e konsideroj astrologjinë një fenomen kulturor ose psikologjik", jo një shkencor, më tha Bertram Malle, një shkencëtar njohës shoqëror në Universitetin Brown, në një email. Por "astrologjia e plotë" - që shkon përtej horoskopëve të shenjave të diellit në stilin e gazetave - "ofron një fjalor të fuqishëm për të kapur jo vetëm personalitetin dhe temperamentin, por edhe sfidat dhe mundësitë e jetës. Në masën që dikush thjesht e mëson këtë fjalor, mund të jetë tërheqës si një mënyrë e pasur për të përfaqësuar (jo shpjeguar ose parashikuar) përvojat njerëzore dhe ngjarjet e jetës, dhe identifikuar disa rrugë të mundshme të përballimit. "Njerëzit kanë tendencë t'i drejtohen astrologjisë në kohë stresi. Një studim i vogël i vitit 1982 nga psikologu Graham Tyson zbuloi se "njerëzit që këshillohen me astrologë" e bënë këtë në përgjigje të stresuesve në jetën e tyre - veçanërisht stresit "të lidhur me rolet sociale të individit dhe me marrëdhëniet e tij", shkroi Tyson. "Në kushte të stresit të lartë, individi është i përgatitur të përdorë astro që i ka dhënë asaj një mërzi, një rëndësi për këtë kohë dhe vend, që nuk e ka pasur për 35 vjet të mirNjë abetare e shpejtë: Astrologjia nuk është një shkencë; nuk ka asnjë provë që shenja e zodiakut në të vërtetë lidhet me personalitetin. Por sistemi ka llojin e vet të logjikës. Astrologjia i përshkruan kuptim vendosjes së diellit, hënës dhe planetëve brenda 12 seksioneve të qiellit - shenjat e zodiakut. Horoskopi Shqip Ju me siguri e dini shenjën tuaj të diellit, shenjën më të famshme të zodiakut, edhe nëse nuk jeni një tifoz i astrologjisë. Bazohet në atë se ku ka qenë dielli në ditëlindjen tuaj. Por vendosja e hënës dhe secilit nga planetët e tjerë në kohën dhe vendndodhjen e lindjes suaj shton hije shtesë në fotografinë tuaj të pikturuar nga "tabela e lindjes" tuaj.Sipas të dhënave të sondazhit të Shoqatës Amerikane të Psikologjisë, që nga viti 2014, Millennials kanë qenë brezi më i stresuar, dhe gjithashtu gjenerata që ka më shumë gjasa të thotë se stresi i tyre është rritur në mëkatin e vitit të kaluarKy nuk është momenti i parë që ka pasur astrologjia dhe nuk do të jetë i fundit. Praktika ka ekzistuar në forma të ndryshme për mijëra vjet. Kohët e fundit, lëvizja e Epokës së Re të viteve 1960 dhe '70 erdhi me një ndihmë të madhe të zodiakut. (Disa gjithashtu i referohen Epokës së Re si "Epoka e Ujorit" - periudha 2,000-vjeçare pasi Toka thuhet se lëviz në shenjën e Ujorit.)
Comments 
Download from Google Play
Download from App Store